Yeni Nesil Bebek Keyfi…

Yeni Nesil Bebek Keyfi…

Sevgili BursaMom Ailesi, Merhaba

Ben Gökçe GEÇKİN SAKIN. Doğa’nın annesi ve Bluuh Baby Spa Bursa işletme sahibiyim. Sevgili Müge hanımın oluşturduğu bu platform sayesinde hayatlarınıza bir noktada dokunuyor olmak benim için mutluluk verici.

Hikayemi anlatmaya en başından başlayacak olursam 28 yıldır hayattayım. Bursa doğumluyum, Antalya’da büyüdüm ve Eskişehir’de eğitim hayatımı tamamladım. Hikayemin şuan devam eden bölümünde ise evlenerek aslında en başa döndüm: Bursa’ya J

Ben de herkes gibi hayat ile ilgili hep planlar yaptım. Ama sonunda ne mi oldu? Üniversite hayatım boyunca bankacılığa “çok sıkıcı bir meslek” dedim. Mezun olduktan 3 ay sonra özel bir bankada İşletme Bankacılığı Portföy Yetkilisi görevinde işe başladım. “Erken evlenmeye ne gerek var, ben 30 yaşından önce evlenmem” dedim. Hayatımın aşkını buldum, 25 yaşında düğünümüzde göbek atıyordum. “Çocuk mu? Büyük sorumluluk, ben daha kendim çocuğum” dedim. Şimdi yanımda her gün birlikte büyüdüğümüzü hissettiğim kızım Doğa var. 28.yaşımın en büyük ama en güzel ama en zor ama en şahane hediyesi.

İşte bu saydığım örnekler bana hep şu sözü hatırlattı: “Hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir”

(Belirtmem gerekir ki başıma gelenler için hep şükrederim.)

İşte bu süreçte, Doğa benim hayata bakış açımı gün be gün değiştirdi. Çok sevmesem de her gün şükrederek yaptığım mesleğime dönmek istemedim. Böylece ikinci bebeğim hayatımıza girmiş oldu: BLUUH BABY SPA BURSA!

İstanbul’da Doğa’yı götürerek deneyimlediğimiz bu uygulamayı Bursa’daki aileler ile buluşturmak istedik. Eşimin ve ailemin sonsuz desteği ile gerekli eğitimleri aldıktan sonra Bursa’nın ilk ve tek bebek spa merkezini açmış olduk.

Peki biz BLUUH BABY SPA BURSA olarak neler yapıyoruz?

Öncelikle belirtmeliyim ki merkezimizde 0-10 ay arası bebeklere ve ailelerine hizmet vermekteyiz. Bu ay aralığındaki bebekler ile yapılacak çok aktivite olmadığını bizzat yaşayarak gördüm. Amacımız, aileler bu aylardaki bebekleri ile merkezimizde kaliteli zaman geçirsin, ailecek farklı bir deneyim yaşasın ve tüm bunları kendilerini rahat hissedebilecekleri bir ortamda yapsınlar.

Merkezimizde seanslar halinde hizmet vermekteyiz. Seanslarımızın içeriğinde “floating” dediğimiz bebek yüzmesi, bebek masajı ve anne el masajı bulunmakta.

Floating yani Suda Dans dediğimiz uygulamanın bebeklere birçok faydası var. Araştırmalara göre yüzen bebeklerin yüzmeyen bebeklere göre birçok beceriyi daha erken kazandıkları kanıtlanmış. Yüzme bebeklerin kas gelişimini, ayrıca denge ve koordinasyonunu destekler. Sinir sistemini rahatlatır, psikolojik ve sosyal gelişimini, bağımsızlığı ve özgüveni destekler. Amacımız bebeğin suyla erken aylarda tanışması ve suyun faydalarından yararlanmasını sağlamaktır.

Bebek masajı ise bebeğin bedensel ve ruhsal yönden gelişimini destekleyen, sayısız faydaları olan bir uygulamadır. Masaj, bebeğin sağlıklı büyümesi, gelişmesi, kan dolaşımının hızlanması, kas-iskelet sisteminin gelişmesi ve bağırsaklarındaki biriken gazın çıkarılması gibi pek çok fizyolojik yararlarının yanı sıra, bebeğin çevresiyle iletişimini de güçlendirir.

Ebeveynlerin birlikte gelmesi bizi çok mutlu etse de, merkezimizde anneler biraz daha önceliklidir J Gelen annelerimize %100 doğal ve kafeinsiz anne kahvesi eşliğinde el masajı uygulamamız bu önceliğin bir göstergesi.

Merkezimizdeki seanslarda ailelere uzman bebek hemşiremiz eşlik etmektedir. Ben de bebek masaj uzmanı olarak uygulamalara destek olmaktayım.

Butik işletmemizde bebekler için gerekli olabilecek her şey mevcut. Aileler sadece bebeklerinin her zaman dışarı çıkarken yanlarına aldıkları çanta ile gelebiliyorlar. Bebek küvetimiz her bebek için özel olarak hazırlanır. Bir bebeğin sudaki seansı bittikten sonra küvetteki su tamamen boşaltılmakta, küvet içi organik dezenfektan ile temizlenmekte ve yeni bebek için ondan sonra tekrar kullanılabilir hale gelmektedir. Doldurulan küvetteki su sıcaklığı 36-37 derecedir. Boyun simidi ile suda yüzen bebeklerin saçları ıslanmamakta, kulaklarına su kaçmamakta ve vücut ısısı düşmemektedir.

Bluuh Baby Spa olarak şuan 4 adet şubesi olan (İstanbul-Florya, İstanbul-Ataşehir, İzmir, Bursa) iki adet şubesi açılmaya hazırlanan (Ankara, Ordu) gitgide büyüyen bir aileyiz. Mottomuz tek: “Bebekler mutlu, Aileler mutlu, Biz mutlu!”

Önce sağlık diyerek sizi mutlu edecek ve kalbinizden geçen tüm güzelliklerin başınıza gelmesi dileklerimle yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum.

Sevgiyle kalın.

Gökçe Geçkin Sakın

Bu Yazıyı Paylaş