Bursamom ekibi, “www.bursamom.com” web sitesini ziyaret etmenizden memnuniyet duymaktadır. www.bursamom.com , çocuklar için düzenlenen etkinlikleri, mekanları , sektörlerine göre işletmeleri  paylaşan bir sitedir (“Hizmetler”).

Kullanıcılar, web sitesinde sağlanan hizmetlere ilişkin şikayetlerini Bursamom’a iletebilirler. Sorularınızın cevapları için yahut bize ulaşmak için info@bursamom.com adresine mail gönderebilirsiniz.

LÜTFEN SİTEYE ZİYARET ETMEDEN ÖNCE KULLANIM KOŞULLARI VE GİZLİLİK POLİTİKASI’NI DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ. SİTEYİ ZİYARET ETMENİZ HALİNDE, KULLANIM KOŞULLARI’NI VE TÜM EKLERİNİ KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ.

WEB SİTESİNİN KULLANILMASI

Web sitesi genellikle günün 24 saati ve haftanın 7 günü kullanıma açıktır. Ne var ki, Bursamom, herhangi bir anda ve zaman zaman, geçici veya kalıcı olarak, bütününde veya bir kısmında geçerli olmak üzere, bildirimde bulunarak veya bulunmadan Site’yi, Hizmetleri veya yazılımı değiştirme veya kapatma; Site’nin içeriğinde güncellemeler ve değişiklikler yapma, Site’nin erişilebilirliğini sınırlandırma; Site’nin kullanımı için ücret talep etme; Site’nin kullanımı için belirlenmiş ücretleri değiştirme ve/veya kaldırma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikleri takip etmek adına, Site aracılığı ile verilen bilgileri düzenli aralıklarla gözden geçirmeniz tavsiye edilmektedir. Bursamom, Site’ye erişimin kesintiye uğramasından, Site’nin geçici olarak ya da tamamen kapatılmasından doğacak zararlardan sorumlu değildir. Kullanıcı, internet kullanımına ilişkin internet ve telefon dahil tüm ücretlerin ve masrafların kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder.

YASAKLANAN AKTİVİTELER

Kullanıcı, Site’de yer alan içerik ve bilgiler (mesajlar, veriler, bilgiler metinler, müzikler, sesler, fotoğraflar, grafikler, videolar, haritalar, simgeler, yazılımlar, kodlar veya diğer materyaller de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere) ve ayrıca söz konusu içerik ve bilgileri sunmak için kullanılan altyapının Bursamom adına tescilli olduğunu veya Bursamom’ın gerekli izinleri alarak bu içerik ve bilgileri kullandığını kabul etmektedir. Kullanıcı, Site’den veya Site aracılığıyla elde edilen bilgileri, yazılımları, ürünleri veya hizmetleri tadil etmemeyi, kopyalamamayı, dağıtımını yapmamayı, yeniden kullanmamayı, iletmemeyi, teşhir etmemeyi, icra etmemeyi, çoğaltmamayı, yayımlamamayı, lisanslamamayı, içerik türetmemeyi, transfer yapmamayı, içerik ya da yazılımdan türevsel çalışmalar üretmemeyi, bunları devretmemeyi, satmamayı, web sitesini veya içeriğini ticari yahut pazarlama maksatlı kullanmamayı, Bursamom’ın önceden yazılı olarak izni olmaksızın herhangi bir amaçla robot, örümcek, kazıyıcı veya diğer otomatik araçları kullanarak veya manuel işlemler aracılığıyla web sitesinde yer alan bir içeriğe veya bilgiye erişimde bulunmamayı ve söz konusu içerik/bilgiyi kopyalamamayı; web sitesini herhangi bir virüs, parazit, casus yazılım veya zararı ve yayılan herhangi bir diğer bilgisayar kodu, dosyası veya programı göndermek ya da herhangi bir donanım, yazılım veya aracın işletimini ele geçirmek veya kullanımını izlemek üzere kullanmamayı, web sitesini diğer kişilerin yasal haklarını ihlal etmek veya web sitesinin diğer kullanıcılarının kişisel kimlik bilgilerini toplamak, saklamak için kullanmamayı, Bursamom’ın altyapısına makul olmayan veya orantısız şekilde yüksek bir yük bindiren veya bindirebilecek olan işlemlerde bulunmamayı, Bursamom’ın önceden yazılı olarak izin olmaksızın, herhangi bir maksatla Site’nin herhangi bir kısmına yönelik gizli link koymamayı, web sitesini başka bir web sitesine kopyalamamayı veya diğer şekillerde dahil etmemeyi, diğer kullanıcıların Hizmetleri ya da Site’yi kullanmasını ve bunlardan faydalanmasını engellemek amacıyla başka bilgisayarları hack’lememeyi, aşırı trafik taleplerinde bulunmamayı, probe ya da port scan yapma, virüs, mail bomb, chain letters ya da piramit şemaları bulaştırmamayı, Hizmetler veya Site ile ilgili olarak Bursamom tarafından kullanılan bir yazılım programını değiştirmemeyi, tersine mühendislik, çerçeveleme ya da benzeri metodlarla üzerinde işlem/değişiklik yapmamayı, Site’nin kullanımından doğan haklarını üçüncü kişilere devretmemeyi, üçüncü kişilerin haklarını ihlal edecek şekilde Site’yi kullanmamayı, içerik yüklememeyi, üçüncü kişilere ait içerik/bilgileri izinsiz Site’ye yüklememeyi, Bursamom’ın önceden yazılı izni olmaksızın Bursamom logosunu, adını, unvanını, markasını herhangi bir şekilde kullanmamayı kabul, beyan ve taahhüt eder.

GİZLİLİK POLİTİKASI

Bursamom, kişisel verilerin gizli tutulmasının Kullanıcılar için önem arz ettiğinin bilincindedir. Site’yi kullanmanızın da tabi olduğu güncel Gizlilik Politikamızı incelemek için buraya tıklayınız.

SORUMLULUK

BURSAMOM , BİR AİLE REHBER SİTESİDİR. SİTEDE ÇEŞİTLİ MEKANLAR, RESTORANLAR, MAĞAZALAR, KURSLAR VB. HAKKINDA BİLGİ VE ETKİNLİK TAKVİMİ PAYLAŞILMAKTADIR. BURSAMOM, SİTEDE YAYINLANAN BİLGİLER, ETKİNLİKLER VE İÇERİKLERİN DOĞRU, HATASIZ VE EKSİKSİZ ŞEKİLDE HAZIRLANMASINDA VE EN GÜNCEL HALİ İLE YAYINLANMASINDA KENDİSİNDEN BEKLENEBİLECEK AZAMİ GAYRETİ GÖSTERMEKTEDİR. ANCAK SİTEDE PAYLAŞILAN BİLGİLERİN İÇEREBİLECEKLERİ HATALAR VEYA DİĞER YANLIŞLIKLARA BAĞLI OLARAK UĞRANILAN ZARARLARADAN BURSAMOM SORUMLU TUTULAMAZ. BUNA EK OLARAK, ETKİNLİK MEKAN, YAŞ GRUBU, TARİH YA DA SAAT DEĞİŞİMLERİNDEN VE İPTALLERİNDEN, MAĞAZALARIN VE DİSTRİBÜTÖR FİRMALARIN FİYAT DEĞİŞKİLİĞİ VEYA İNDİRİM YAPMASI VE DİĞER BENZER SEBEPLERDEN FİYAT VE ÜRÜN BİLGİSİ DEĞİŞİKLİKLERİNDEN,  MEKANLARIN İSİM DEĞİŞTİRMESİ, TARAFIMIZA BİLDİRİM YAPILMAKSIZIN KAPANMASI, “ÇOCUK DOSTU” ÖZELLİĞİNİ KAYBETMESİ, DEĞİŞTİRMESİ SEBEBİYLE SİTEDE YER ALAN İÇERİKLER SON GÜNCEL DURUMU YANSITMAYABİLİR. BURSAMOM, SİTEDEKİ İÇERİĞE GÜVENİLEREK ALINMIŞ KARARLAR HAKKINDA HERHANGİ BİR MESULİYET KABUL ETMEMEKTEDİR VE BU NEDENLE UĞRANILAN ZARARLARDAN ÖTÜRÜ SORUMLU TUTULAMAZ.

KULLANICI, BURSAMOM ETKİNLİĞİ, HİZMETİ SUNAN KİŞİ OLMAYIP SADECE MEKANLAR (KURSLAR, RESTORANLAR, MAĞAZALAR VB.) İLE KULLANICI ARASINDA BİLGİ PAYLAŞIMI SAĞLADIĞINI KABUL ETMEKTEDİR. SÖZ KONUSU MEKANLAR TARAFINDAN SUNULAN VEYA SAĞLANAN HİZMETLERİN KUSURLU YA DA AYIPLI OLMASI VEYA BELİRLENEN TARİH VE SÜREDE HİZMETLERİN SUNULMAMASI/SAĞLANMAMASI DOLAYISIYLA UĞRANILAN ZARARLARDAN BURSAMOM SORUMLU DEĞİLDİR. KULLANICI, BU TALEPLERİNİ YALNIZCA MEKANA İLERİ SÜREBİLECEĞİNİ, BURSAMOM’IN BU YÖNDE BİR GARANTİSİ YA DA TAAHHÜDÜ BULUNMADIĞINI, BURSAMOM’A KARŞI BİR TALEPTE BULUNMAYACAĞINI KABUL VE TAAHHÜT EDER.

BURSAMOM, SİTEDE YER ALAN BİLGİLER, YAZILIMLAR, ÜRÜNLER VE HİZMETLERİN HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞUNA İLİŞKİN HİÇBİR TAAHHÜTTE BULUNMAMAKTADIR. HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMETİN SİTEYE DAHİL EDİLMESİ VEYA SİTEDE SUNULMASI, SÖZ KONUSU ÜRÜN VEYA HİZMETİN BURSAMOM TARAFINDAN TAVSİYE EDİLDİĞİ ŞEKLİNDE YORUMLANAMAZ. SÖZ KONUSU BİLGİLER, YAZILIMLAR, ÜRÜNLER VE HİZMETLERİN TAMAMI HERHANGİ BİR GARANTİ SÖZ KONUSU OLMAKSIZIN “OLDUKLARI GİBİ” SUNULMAKTADIR. ŞEHRİN ÇOCUK HALİ, SİTENİN, SUNUCULARININ VEYA BURSAMOM TARAFINDAN GÖNDERİLMİŞ OLAN BİR ELEKTRONİK POSTANIN VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI BİLEŞENLERİ İÇERMEDİĞİ YÖNÜNDE HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEMEKTEDİR. BURSAMOM , İŞBU KULLANIM KOŞULLARI İLE, PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, MÜLKİYET HAKKI VE HAK İHLALSİZLİĞİNE BAĞLI BÜTÜN DOLAYLI GARANTİLER VE KOŞULLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE SÖZ KONUSU BİLGİLER, YAZILIMLAR, ÜRÜNLER VE HİZMETLER İLE İLGİLİ GARANTİ VERMEMEKTEDİR.

BURSAMOM, SİTEDE YER ALAN GÖRÜŞLERE İTİMAT ETMENİZ; SİTE ARACILIĞIYLA ALINMIŞ OLAN BİLGİSAYAR VİRÜSLERİ, BİLGİLER, YAZILIMLAR, LİNKLİ SİTELER, ÜRÜNLER VE HİZMETLER; SİTEYE ERİŞİM YAPILMASI, GÖRÜNTÜLENMESİ VEYA KULLANIMI İLE İLİŞKİLİ OLANLAR DA DAHİL FAKAT BUNUNLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE SİTEYE ERİŞİMDE BULUNMANIZ, GÖRÜNTÜLEMENİZ VEYA KULLANMANIZDAN VEYA SİTEYE ERİŞİMDE BULUNMANIZ, GÖRÜNTÜLEMENİZ VEYA KULLANMANIZDA YAŞANACAK GECİKMELERDEN VEYA BU EDİMLERİN İFA EDİLEMEMESİNDEN KAYNAKLANAN VEYA MADDEDE SAYILAN TÜM BU HALLERLE İLGİLİ DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI OLUŞAN ZARARLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR.

BURSAMOM, KONTROLÜ DIŞINDA KALAN UNSURLARDAN VEYA KULLANICININ SİTEYİ KULLANMASI NEDENİYLE TEKNİK ORTAMINA, BİLGİSAYARINA, YAZILIM, AĞ EKİPMANI VEYA DİĞER AKSESUARLARINA VERİLEN ZARARLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ. SİTEDE VERİLEN TÜM UYGULAMA, BİLGİ, YORUM VE GÖRÜNTÜLER SADECE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR.

TAZMİNAT

Kullanım Koşulları’nı veya eklerini veya yürürlükteki yasaları veya üçüncü kişilerin haklarını ihlal etmeniz neticesinde üçüncü kişilerin yapmış olduğu talepler sonucunda, ortaya çıkan ve tarafımızca ya da sağlayıcılarımız tarafından maruz kalınan zararlar da dahil olmak üzere, her türlü zarar, kayıp, kovuşturma, tazminat iddiası ya da masraf karşısında, bizim ve sağlayıcılarımızın zararını tazmin etmeyi gayri kabili rücu olarak kabul etmektesiniz. Bize ya da sağlayıcılarımıza yöneltilen her türlü talebi size bildireceğiz. Bize ve/veya sağlayıcılarımıza bu taleplere karşı savunma yapma, uzlaşmaya ya da çözüm bulma yönünde tam yetki vermektesiniz. Bize ve/veya sağlayıcılarımıza masrafları tarafınızca karşılanmak suretiyle bu talepleri savunmak için gereken her türlü makul yardımı sağlamayı kabul ve taahhüt etmektesiniz. Bursamom, üçüncü kişilere ve/veya herhangi bir resmi mercilere kullanıcıların hareketleri sonucunda yaptığı ödemeler ve bunların türevlerine ilişkin olarak kullanıcılara rücu hakkına sahiptir.

ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELERİNİN LİNKLERİ

BURSAMOM, SİTE ÜZERİNDE BURSAMOM’ın KENDİ KONTROLÜNDE OLMAYAN ÜÇÜNCÜ KİŞİ VE MEKANLARIN SAHİP OLDUĞU, İŞLETTİĞİ BAŞKA WEB SİTELERİNE/PORTALLARA/BLOGLARA VB. LİNK VEREBİLİR. BU LİNKLER BURSAMOM TARAFINDAN REFERANS VE ULAŞIM KOLAYLIĞI SAĞLAMAK AMACIYLA PAYLAŞILMIŞ OLABİLİR VE WEB SİTESİNİ/PORTALI VEYA BLOGU İŞLETEN KİŞİYİ DESTEKLEMEK AMACI TAŞIMADIĞI GİBİ SÖZ KONUSU WEB SİTESİ/PORTAL YA DA BLOGTA PAYLAŞILAN İÇERİĞİN DOĞRU, TAM VE EKSİKSİZ OLDUĞUNUN GARANTİSİNİ DE VERMEMEKTEDİR. SÖZ KONUSU WEB SİTESİ/PORTAL/BLOGA VERİLEN LİNKLER ARACILIĞIYLA ULAŞILAN HİZMETLER VEYA ÜRÜNLER YA DA BUNLARIN İÇERİKLERİ HAKKINDA BURSAMOM SORUMLU TUTULAMAZ.

Kullanıcı Hizmet vasıtasıyla iletilen ya da erişilen üçüncü şahıslara ait içeriğin güvenliği ya da konusu üzerine kontrol gücümüzün olamayacağını kabul eder. Bursamom, yasadışı ya da hukuka aykırı içeriğin iletiminden ya da alınmasından hiçbir surette sorumlu değildir. 5651 Sayılı Yasanın 4. maddesi gereğince de içerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içeriklerden sorumlu değildir. Hizmetler, diğer web sitelerine, kaynaklara ve/veya iletişim şebekelerine bağlanmak için tarafınızca kullanılabilir. Bu üçüncü kişilere ait sitelerin içeriğinden ya da hizmetlerinden Bursamom hiçbir surette sorumlu değildir. İletişimlerinizin güvenliği temin etmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz; ancak iletişimleriniz, kontrolümüz altında olmayan üçüncü kişilere ait şebekelerden/hatlardan geçmektedir. İnternet güvenli bir ortam değildir. İstenmeyen programlar ya da materyaller, bilginiz olmadan yüklenebilir ve bu suretle, yetkisi olmayan kişiler, bilgisayarınıza ya da cep telefon cihazınızda, PDA ya da benzeri cihazlarınızdaki saklı bilgilere erişim sağlayabilir. Bu programlar, büyük bir ihtimalle bilginiz dahilinde olmadan, yetki vermediğiniz işlemleri yapabilir. Site üzerindeki başka yerlere sağladığımız hiperlink, sadece bilgilendirme amaçlıdır. Diğer web siteleri veya sayfalara giden bağlantıları takip etmenin riski tarafınıza ait olup bu bağlantı sebebiyle oluşan zararlardan Bursamom asla sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez. Yüklenebilir yazılım sitelerine bağlantılar olduğu takdirde, bunlar sadece kullanım kolaylığı sağlamak içindir. Interneti ve/veya Site tarafından erişim sağlanan üçüncü şahıslara ait web sitelerini ya da içeriği kullanmanızdan kaynaklanan her türlü kayıp ya da zarardan dolayı Bursamom hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Bursamom, yazılımı indirmekle ilgili zorluklar veya sonuçlara dair herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük taşımamaktadır. İndirilen herhangi bir yazılımın kullanımı, eğer varsa, yazılımla birlikte sağlanan veya yazılımın yanında yer alan lisans anlaşmasının maddelerine tabidir. Üçüncü kişilere ait bir web sitesinden, web sitesine, herhangi bir biçimde hiperlink bağlantısı yaratılmadan önce, mutlaka Bursamom’ın yazılı izninin alınması gerekmektedir. Bu tarz bir kullanım ücrete tabi olabilir. Bursamom, bu tarz bir bağlantı nedeniyle sizin veya üçüncü tarafın uğradığı hiçbir kayıp veya zarardan sorumlu değildir.

FİKRİ MÜLKİYET

Sitede bulunan sayfa ekranları, bilgi, her türlü içerik, logo, marka, tema ve materyallerin ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın Site’nin tüm elemanları Bursamom’a ve/veya Bursamom ile sözleşmesi olan üçüncü kişilere aittir. Site’ni içerdiği bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent ve/veya diğer tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları Bursamom’a ait veya adına tescillidir. Bu bağlamda, hiçbir açık veya imalı, tam ya da basit ruhsat-lisans verilmemektedir. Ürün ve Hizmetlerimizi kullanırken veya kişisel bilginiz ve kullanımınız için Site’deki dosyaları basabilir, kopyalayabilir, indirebilir veya geçici olarak saklayabilirsiniz. Ancak Site’deki hiçbir şey değiştirilemez. Aksi bir durum, fikri ve sınai mülkiyet mevzuatına göre hukuki ve cezai işlem gerektirecektir. Bursamom’ın yazılı izni alınmadığı sürece, Site’nin başka şekillerdeki kullanımı yasaktır. Hiç kimse, önceden Bursamom’ın yazılı iznini almadıkça Site’nin belli bir kısmını ya da tamamını başka bir web sitesinde kullanamaz veya başka bir web sitesine bağlantı kuramaz. Bursamom logosu ile markalaştırılmış hizmet ve ürünler bir bütün olarak Müge Selnur Eron’un tescilli markasıdır. Yukarıda belirtilen kapsamda ve belirtilen hallerin dışında, Bursamom tescilli markası, logo veya marka adı, izinsiz kullanılamaz veya çoğaltılamaz, alan adı ve benzeri uzantılı alan ve alt alan adları, hiçbir şekilde kullanılamaz.

UYGULANACAK HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME

Kullanım Koşulları Türk hukukuna tabidir. Söz konusu koşullara ilişkin herhangi bir uyuşmazlık halinde Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri uyuşmazlığın çözümünde yetkili merciidir.