Google Maps’te göster.

Özel gereksinimli çocuklarımızın eğitiminde yaşanan en büyük sorun nedir?
“Bireysel derslerinde öğretmeni ile her şeyi yapıyor ama evde yapmıyor.”,
“Özel eğitim kurumunda hiç sorun yaşamıyoruz ama okulda yerinde durmuyor.”
Bu cümleler size de tanıdık geldi mi? Her türlü dikkat dağıtıcı uyarandan arındırılmış, bireye özel ortamlar ve bireye özel yöntemlerle bire bir çalışmanın gücü tartışılmaz. Ancak çocuğunuz, öğrendiklerini 10m2’lik sınıfın dışına aktaramıyorsa, yani bağımsızlık kazanmasına fayda sağlamıyorsa ne işe yarar?

Bursa Çocuk Akademisi, bu nedenle “özel eğitim anaokulu” ve “eğitim danışmanlığı merkezi” olarak açıldı. Çocuklarımız 09:00-16:00 saatleri arasında hem bireysel seanslarında özel öğretim yöntemleri ile bilgi ve beceri kazanır hem de gün boyu bu becerilerini kullanacakları ortam içerisinde olurlar. Ayrıca 7-14 yaş arası çocuklarımızla kapsamlı bireysel eğitimler yürütmekteyiz. Çalışmalarımızın tamamında genelleme başlıca hedeflerimiz arasındadır. Çünkü bu okulda alacakları eğitimle çocuklarımızın kaynaştırmaya dahil olmalarını hedefleriz.

Eğitim içerikleri Uludağ Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü’nde, özel eğitim öğretmeni yetiştiren 6 akademisyenin danışmanlığında planlanır ve yürütülür. Öğretmenlerimiz her hafta düzenli danışmanlık alırlar.
Alanında uzman, etik değerleri yüksek, çocukların sağlayacağı faydayı her şeyin üzerinde tutan okulumuzu tanımak için sizi okulumuza bekleriz.

Adres & İletişim

Adres:

19 Mayıs Mah. Dostluk Cd. No:8/A Nilüfer/Bursa

Bu Yazıyı Paylaş