Bursamom Buluşmaları…

Bursamom Buluşmaları…

Bursamom platformunu sosyal medyada kuralı 3 sene olacak ve ilk başlarda amatör ruh ile emeklediğim ardından da takipçilerin isteği üzerine şekillendirdiğim ilk dış saha çalışmasını uzman çocuk gelişimi ve eğitimcisi sosyal medyada da çok fazla takipçisi olan ,o gün sonrası içtenliği ile arkadaşım da olan Çiğdem Çavdar i davet ederek anneler ile buluşturmam ile başladı.
Bir sürü anne ve çocuğu organizasyonu gerçekleştirdiğimiz Podyum Park Bood a girerken görmek ,ilk kez tanışmak ,etkileşime canlı girmek , ilk heyecanım açısından inanılmazdı.
Tüm gelenlere Bursamom logolu rozet yaptırmıştık. Her gelen anneyi/anne olmayan hanımefendiyi karşıladıktan sonra rozetlerini takdim edip onlar için özel ikramlarla hazırlanmış masalara yönlendirmek ve ortamın kalabalıklaştığını görmek beni fazlası ile mutlu Edip , Bursamom adına doğru bir platform olduğu kararını ilk kez orada hissettirmişti bana…
Katılımın çok güzel ve organizasyonun başarılı geçmesi ,annelerin çocukları ile ilgili merak ettiklerini Çiğdem Hanıma sormaları neticesinde çok güzel bir gün geçirmiştik. Katılanların sosyal medyada paylaşması bir nevi Bursamom ı bilmeyen anneler/hanımefendiler adına da ilk olması bakımından çok önemlidir benim için .
Hatta duyurularını yapmaya başladığımda gönüllü profesyonel fotoğraf çekmek isteyen o zaman anne olmayan şuan ise 40 günlük Nil adında bir kızı Olan Zeynep ile de ilk tanışmam ve platform adına anne olma şartının olmaması gerektiğini göstermesi açısından da önemliydi bu ilk organizasyon.
Bu organizasyon sonrası bana geri dönüşlerin olumluluğu ve ihtiyaçlarının da bu yönde olduğunu görmem ve bilmem ile organizasyonları sürdürmeye karar verdim.
Akabinde şuana kadar birçok gündüz / akşam organizasyonu gerçekleştirdim. Yılbaşı partisi, Bursamom’ın yaş günleri , kahvaltılar, sosyal yardım projeleri , eğitimler , farkındalık etkinlikleri , anne/çocuk etkinlikleri ,eşli kahvaltılar , özel gün etkinlikleri vb.
Bu sene de geçen sene olduğu gibi çok özel bir günü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Bursamom ailesi olarak 25 Ekim Perşembe günü Deluxe Bursa’da Cumhuriyet Bayramı coşkusunda yeni sezona merhaba partisini gerçekleştirerek yeni sezona başlayacağız.
Gecen sene Podyum Park Uzay Pastanesi’nde Kahvaltı organizasyonunda kutladığımız Cumhuriyet Bayramını bu sene kırmızı ve beyaz konseptle hazırlanacak (kıyafet konsepti de kırmızı/beyaz) bir davet salonunda çok lezzetli ve şık bir akşam yemeği mönüsü eşliğinde , özel olarak halan çalışılan ve o gün davetlilere yapılacak lirik dans show’u izledikten sonra sahneye Bursa’nın bence en başarılı sahne performansına sahip ( 2. Kez Bursamom ailesi ile buluşacak) ve muhteşem sesine sahip Sefa Cheshmberah çıkacak. Hem bayramımızı coşku ile kutlayıp hem de sezona merhaba diyeceğiz.
Bunun yanında böyle organizasyonların içeriğinin oluşması adına bir çok girişimci anneye/kadına da yer veriyorum kendilerini tanıtmak adına.
Mekanın ve fotoğraf alanının görsel konseptinin hazırlanmasından, o gece kesilecek özel konsept kutlama pastasına, gelen davetlilere evlerini götürmek ve o geceden hatıra kalacak hediyeliklerinin hazırlanmasından , ufak tefek süprizlerden , başlarına takacakları aksesuarlara kadar elleri en ufak ayrıntıya değen girişimci kadınlar/anneler oluyor. Bu organisazyon duyurularının başlaması itibari ile firma Instagram adresleri organizasyon bitimine kadar sosyal medya üzerinden ara ara verilip , bittikten sonrada ana sayfada teşekkür edilerek herkes tarafından bilinirliliklerinin artması sağlanıyor. Kısacası girişimci kadın sponsorlar ile organizasyon tamamlanıyor ve her organizasyon da da bu firmalar değişiyor.
Bunun yanında her organizasyonda yine farklı kadın girişimcilerin de katılan davetlilere çekiliş ile verdiği hediyeleri oluyor.Bu hem onlara sıcak temas sağlarken hem de katılanlara da Bursamom adına bir jest oluyor.
Bir de böyle gecelerin en önemli özelliği ölümsüzleştirilmesidir ya, o anlamda da organizasyonun başından sonuna kadar profesyonel fotoğraflandırma ve gece adına profesyonel klip çalışmaları yapılıyor. Yapan ekipte Bursa’nın bu konuda bana göre en iyisi olan
Ebru Sergül Stüdyodur ve Bursamom partnerlerindendir.
Gelelim asıl amaca…
Bugüne kadar her organizasyonumun sosyal yardım tarafı oldu ve bence bu kadar kişinin etkileşime girmesi sonucunda da her organizasyonda farklı ihtiyaç sahiplerine destek olmak da bence en önemli konulardan. Yani platformu doğru kullanmak ve bir şekilde bunu faydalı hale getirmek.
O amaçladır ki 25 Ekim akşamı gelen her davetli sosyal medya üzerinden benimle bağlantıya geçen ve araştırılarak belirlenen 7 tane Bursa ve doğudaki ihtiyaç sahibi okulumuzun kitap ve kırtasiye malzemesinden bir veya istediği kadarını getirecektir . Her okulun ihtiyacı ayrı ayrı alınmış ve sosyal medya üzerinden de nelere ihtiyaçları olduğu duyurusu yapılmıştır.
Hatta geceye katılamayacak olup bu süreç içerisinde bana iletilenlerde olmaya başlamıştır.
Isterim ki yapılacak böyle organizasyonlardan herkesin haberi ve sonrasında da katkısı olsun.
Son olarak bugüne kadar yaptığım organizasyonlara katılan Bursamom ailesine, firmalara,bize kapılarını açan mekanlara ve sonsuz desteği olan ve Bursamom in görünmeyen en önemli yüzü eşime teşekkür ediyorum.
Sevgilerimle

Müge Eron

Bu Yazıyı Paylaş