Belde Ergüzel ile Stil…

Belde Ergüzel ile Stil…

Çok sevgili Bursa Mom ailesi ve çok değerli anneler;

Herkese Merhaba,

Öncelikle kendimi biraz tanıtayım. Doğma büyüme Bursa’lıyım. İlk , orta ve lise öğrenimimi Bursa’da tamamladıktan sonra üniversite için İstanbul’a gittim ve eğitimimi bitirerek geri döndüm. Uzunca bir süre kendi mesleğim olan uluslar arası lojistik ile meşgul oldum. Moda benim için her zaman geri planda olan bir hobiydi fakat lojistiğin stresi ve kariyer konusundaki yetersizliği beni harekete geçirdi. Sektörel eğitimlere ve sayısız workshoplara katıldım.  Ve kendimi 2 seneye yakındır bu mesleği icra ederken , en önemlisi de hayallerimin peşinde koşarken buldum.

Stil nedir  ?

Stil ilk bakışta giyim tarzınızı ve zevkinizi ifade etme şeklidir. Stiliniz ile karşıdaki kişiye bir çok mesaj verebilirsiniz.  Dinlemiş olduğunuz müzikten tutun da ,yaşadığınız hayattan , o gün ki psikolojinize kadar uzanan mesajlardır bunlar.

Peki Stil Danışmanı nedir ? Stil danışmanı hangi noktalarda size faydalı olabilir ?

Stil danışmanları olarak asıl amacımız giyilen kıyafetin rengini ya da modelini değil , kişiyi güzel kılmaktır. Bir kadının veya bir erkeğin, vücut ve renk analizi ile hangi look içerisinde kendini güzel ve özgüvenli hissedeceğini bularak bunu ön plana çıkarmak ve yaşam tarzı haline getirmesini sağlamaktır.

Anneler olarak doğumla beraber ve doğumdan sonra kiloların uzun bir süre bizimle olduğunu biliyoruz. Peki bu dönemlerde nasıl şık ve stil görünebiliriz ?

Aslında bu dönemlerde iyi giyinmek ve kendini güzel hissetmek çok bilinmeyenli bir matematik problemi gibi kabul ediyorum J Özellikle lohusalık ve emzirme döneminde kendimizden daha çok bebeğimizle ilgilendiğimiz için saçı başı her şeyi dağıtıyoruz.  İlk yazımız için çok detaylı ve uzun bir giriş yapıp sizleri de sıkmak istemiyorum. Şimdilik ufak üç maddelik tavsiyelerde bulunacağım..

  1. En önemli ve olmazsa olmaz dediğimiz bir parça; kruvaze bir elbise mutlaka dolabınızda olsun. Çok kurtarıcı , kiloları en iyi kamufle eden ve bence emzirirken de hareketlerinizi kısıtlamayacağını düşündüğüm bir  elbise modeli.

  1. Koyu lacivert Jean; açık renk ve skinny jeanler zaten çok uzun boylu değilseniz ve çok güvendiğiniz bir fiziğiniz yoksa normal şartlarda da tercihiniz olmasın. Kot pantolon seçerken paçanızın genişliği kalça genişliğiniz ile doğru orantılı olacak şekilde tercihler  yaptığınızda , en doğru seçimi yapmış olacaksınız.

  1. Bluz seçimi; eğer kilonuz üst bölgede toplanmışsa büyük desenlerden ve çok karmaşık renklerden uzak durmak gerekiyor. Daha koyu tek renk ve düz kazak/bluz tercih edilmeli. Dengeli giyinmek adına küçük desenli kumaşları pantolon ve eteklerinizde kullanarak kombini tamamlayabiliriz. Şayet bahsettiğimiz kilo problemi tam tersi alt bölgede ise , aynı uygulamanın tersini yaparak yanı küçük desenleri üst tercihinde ve düz koyu renkleri alt gruplarda kullanmalıyız.

   

Belde Ergüzel

Bu Yazıyı Paylaş