Akıllı Alışveriş Taktikleri

Akıllı Alışveriş Taktikleri

Selamlar birbirinden tatlı Bursa Mom anneleri ,

Şimdi o elinizdeki 3 kazak 2 kot ve 1 elbiseyi yavaşça tezgaha geri bırakın. Evet evet çantayı da…

J Şaka bir yana , bu indirim zamanlarında biz kadınların biraz gözü dönüyor. Yılbaşından sonra kredi kartlarımızın limitlerini zorlamaya bayılıyoruz. Öncelikle sakin olmayı öneririm.  1-2 gün sadece mağazaları gezip gözünüze ‘’ihtiyacınız olan’’ ürünleri kestirin. Eğer %50 ve üzerinde bir indirim söz konusu ise belki alabilirsiniz. Neden belki diyorum ; şöyle ki benim gibi minyon biriyseniz ya da tam tersi büyük beden bir kadınsanız net %70 sürecinde aradığınızı bulamayabilirsiniz. Bazen fırsatını bulmuşken satın almakta fayda var.

Lakin çok elzem bir ihtiyaç değilse ve bir an önce bir yerlere giymek zorunda değilseniz mutlaka bekleyin derim. Haaa , sonra Belde seni dinledik bekledik ama kalmamış işte!  Diyip bana kızacaksanız lütfen kızmayın. Çünkü çok yüksek ihtimal %70’e girdiğinde ürünü artık beğenmiyor ya da çok da önemli bir ihtiyaç olarak görmüyor olacaksınız. İndirime girer girmez alsaydınız , belki max 3 kere giyeceğiniz bir şeye o kadar para vermiş olacaktınız. Tamamen sizi düşünüyorum ben J

Eee hiç mi bir şey almayalım sorularını duyar gibiyim. Alın tabii , alın ama fütursuzca almayın. Geçenlerde bir arkadaşımla konuşuyorduk. Mesela Massimo Dutti gibi bir mağaza için indirim zamanlarında sezonda beğenmiş olduğunuz parçalar hızlı tükeniyor. Bu tip mağazalar için atik olmak lazım. Ama diğer İnditex grubu mensupları için konuşursak geçen hafta 99tl olan bir kot bu akşam baktım 79tl idi. Türk kadını genel hatları ile 36-38-40 bedenden oluşuyor. Rahatlıkla fırsatları yakalarsınız bence. Hızlı tükenen grup 32-34 ve 42 beden. Bu bedenlere sahipseniz ya sonuna kadar direnip max. İndirim fırsatından yararlanacaksınız , ya da ilk fırsatta alışveriş sepetinize ekleyeceksiniz.

Çok çok önemli bir husus daha var ki o da mutlaka ama mutlaka üşenmeyin deneyin! Bedenine bakıp bu nasıl olsa bana olur dediğiniz şeyler eve gelip deneyince hüsrana uğratabiliyor. Sonra bir yığın iade ve değiştirme çabaları..

Bu arada en güzeli de mağazalarda satış görevlisi kanka edinmek. Bunu da aklınızın bir köşesine yazın!

Belde Ergüzel

Bu Yazıyı Paylaş